Teisiniai dokumentai
Lietuvos MTEP ir inovacijų politika
Už Nacionalinės Lisabonos strategijos įgyvendinimo programos MTEP ir inovacijų srities koordinavimą Lietuvoje yra atsakinga Švietimo ir mokslo ministerija ir Ūkio ministerija.
Naudojant ES struktūrinę paramą yra įgyvendinamos Bendroji nacionalinė mokslinių tyrimų bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo programa, Tyrėjų karjeros programa ir Bendroji nacionalinė kompleksinė programa, šioms programoms 2007-2013 m. laikotarpiu numatyta skirti 587 mln. eurų parama.
Pagrindinis Bendrosios nacionalinės mokslinių tyrimų bei mokslo ir verslo bedradarbiavimo programos tikslas yra stiprinti MTEP infrastruktūrą, įsteigiant integruotus mokslo, studijų ir verslo centrus (slėnius), 2008 m. gruodžio mėn. buvo patvirtinatas slėnių programų finansavimas:

- Slėnio „Saulėtekis“, esančio Vilniuje, programa skirta medžiagų mokslo, lazerių ir šviesos technologijų, nanoinžinerijos ir elektronikos plėtrai.
- Slėnio „Santara“, įsteigto Vilniuje, programa skirta biotechnologijų, medicinos, biofarmacijos, gamtos mokslų ir informacinių ir telekomunikacinių technologijų plėtrai.
- Slėnio „Santaka“, esančio Kaune, programa skirta chemijos ir biofarmacijos, mechatronikos, ateities energetikos ir informacinių ir telekomunikacinių technologijų plėtrai.
- Slėnio „Nemunas“, įsteigto Kaune, programa skirta agrobiotechnologijų, bioenergijos, miškininkystės ir saugaus ir sveiko maisto tyrimų plėtrai.
- Klaipėdos slėnio Lietuvos jūrinio sektoriaus plėtrai programa skirta jūrų aplinkos ir jūrinių technologijų vystymui.
2009 m. liepos mėn. ES socialinio fondo parama buvo paskirta aštuonioms Nacionalinėms kompleksinėms programoms.
Kad būtų efektyviai įgyvendintos Slėnių ir Nacionalinės kompleksinės programos, 2009 m. liepos mėn. buvo patvirtinta Jungtinių tyrimų programos:
- Inžinerijos ir informacinių technologijų,
- Medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų,
- Biomedicinos ir biotechnologijos,
- Gamtos išteklių ir žemės ūkio.
Pagrindinis Tyrėjų karjeros programos tikslas yra protų sugrąžinimas ir pritraukimas, tyrėjų mobilumo skatinimas ir valstybės parama aukštos kvalifikacijos darbo jėgai.
Ūkio ministerija Lietuvos ekonomikos vystymui įgyvendina du planus:
- Lietuvos ekonomikos skatinimo planas, kuriam skirta apytiksliai 5 mlrd. litų, ir kuriuo siekiama išplėsti verslo finansavimo galimybes, remti eksportą ir investicijas.
- Šalies ekonomikos restruktūrizacijos planas – perėjimas nuo mažą pridėtinė vertę kuriančios ekonomikos prie kuriančios didelę pridėtinę vertę, planui skirta apytiksliai 3,3 mlrd. litų.

Ūkio ministerija yra identifikavusi pramonės sektorius, tinkamus klasterizacijai ir investicijoms į aukštąsias technologijas:
- biotechnologijų,
- lazerių ir jų komponentų,
- informacinių ir komunikacinių technologijų,
- atsinaujinančios energijos technologijų,
- sveikatos technologijų.