UNISEC

Lietuvos kosmoso asociacija nuo šiol yra oficiali UNISEC Global ir UNISEC Europe narė.

UNISEC – pasaulinis Universitetinis kosmoso inžinerijos konsorciumas (angl. University Space Engineering Consortium). Daugiau informacijos apie konsorciumą, jo veiklas galite rasti oficialioje svetainėje.

UNISEC kuriamo pasaulinio universitetų tinklo tikslas – sukurti tinkamas sąlygas studentams iš įvairių pasaulio šalių dalytis savo idėjomis, kurti technologijas, pritaikomas įvairiose kosmoso veiklose. Šis universitetų tinklas taip pat remia ir technologinius, inžinerinius mokslus universitetuose. Parama gali būti skiriama studentams ar tyrimams, tyrėjų grupėms. Iki 2020 – ųjų metų UNISEC siekia sukurti daugiau nei 100 šalių tinklą, kuriem studentai galės dalyvauti praktiniuose kosminiuose projektuose.

UNISEC taip pat rengia Nanopalydovų misijų idėjų konkursą (MIC). Nanopalydovų misijos idėjų konkursas (The Mission Idea Contest (MIC) organizuojamas siekiant aerokosmoso inžinieriams, studentams, konsultantams ir visiems asmenims, besidomintiems kosmosu, suteikti galimybę pasidalinti savo kūrybingomis idėjomis ir sulaukti dėmesio tarptautiniu mastu. Svarbiausias konkurso tikslas – atverti duris naujoms kosmoso tyrinėjimų ir eksploatavimo pusėms.

Jau nuo 2010 m. Lietuvos kosmoso asociacija, norėdama sudominti šiuo konkursu kuo daugiau žmonių ir norėdama sukurti suinteresuotų asmenų grupes, organizavo renginius ir seminarus Vilniaus Gedimino technikos universitete, Kauno technologijos universitete, Vilniaus universitete, Ūkio ministerijoje, Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos žemės ūkio universitete, Kauno technikos kolegijoje ir KTU gimnazijoje. Renginių ir seminarų metu regioninis koordinatorius supažindino su konkurso taisyklėmis, vertinimo kriterijais ir kita svarbia informacija.

Išsamiau apie jau įvykusius konkursus kviečiame skaityti Lietuvos kosmoso asociacijos svetainėje ir UNISEC sevtainėje. 

Taip pat naujienas, įvairias galerijas galite rasti ir UNISEC paskyroje socialiniame tinkle Facebook.