EKA pristatys antrąjį kvietimą teikti paraiškas

ESA_logo_604

2016 m. balandžio 1 d. Europos kosmoso agentūra (EKA) Lietuvos verslo ir mokslo subjektams rengia informacinį seminarą dėl dalyvavimo antrajame  kvietime teikti paraiškas pagal EKA vykdomų programų tematiką.

Seminaras vyks Ūkio ministerijoje, 212 salėje, Gedimino pr. 38, Vilniuje.

Registracija į seminarą būtina. Registruotis galima iki kovo 31 d. el. paštu inovacijos@ukmin.lt, tel. 8 706 63 681.

Seminaro darbotvarkė:

  • 9:00-9:30   Registracija
  • 9:30-11:30  2-ojo kvietimo Lietuvos verslo ir mokslo subjektams pristatymas
  • 11:30-12:15  EKA ekspertų praktiniai patarimai dėl projektų pasiūlymų rašymo
  • 12:15-13:00  Pertrauka
  • 13:00-16:30 Tet-a-tet susitikimai su EKA atstovais.

Seminaras rengiamas, siekiant įgyvendinti Lietuvos ir EKA Europos bendradarbiaujančios valstybės susitarimą. Šis susitarimas yra antrasis bendradarbiavimo su EKA etapas, jo trukmė – penkeri metai. Pagal jį EKA periodiškai skelbia tik Lietuvos mokslo institucijoms ir įmonėms skirtus kvietimus teikti paraiškas dalyvauti EKA programose iš anksto nustatytose srityse.

Seminaro metu EKA ekspertai išsamiai papasakos apie paraiškų pagal EKA kvietimą teikimo procedūras ir atsakys į pateiktus klausimus. Taip pat verslo ir mokslo atstovai gali registruotis konfidencialiam 10-ties minučių susitikimui su EKA ekspertais dėl ketinamo teikti pasiūlymo aptarimo.

Verslo ir mokslo atstovai paraiškas galės teikti šiose srityse:

  • Su skrydžių technine įranga susijusi veikla, aktuali EKA misijoms (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 400 tūkst. eurų).
  • EKA aktuali mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikla (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 200 tūkst. eurų).
  • Su kosmoso technologijomis susijusios taikmenos, produktai ir paslaugos, kurioms kurti naudojama kosmoso infrastruktūra (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 150 tūkst. eurų).
  • Parengiamoji veikla (studijos, naudotojų reikalavimai, rinkos tyrimai ir pan.), reikalinga su EKA programomis susijusiam nacionaliniam konkurencingumui padidinti (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 75 tūkst. eurų).
  • Visuomenės švietimo ir edukacijos veikla, susijusi su kosmoso technologijomis ir jų praktiniu pritaikymu (vienos finansuojamos paraiškos suma gali siekti 50 tūkst. eurų).

Kvietimo biudžetas – 2 mln. eurų.

Paraiškos teikimo laikotarpis: balandžio 25 d. – birželio 27 d.

Daugiau informacijos apie kvietimą čia.

Tiems, kurie jau yra numatę preliminarų projekto pasiūlymą, arba kuriems reikalingos konsultacijos dėl galimo projekto pasiūlymo, Ūkio ministerija rekomenduoja jau dabar tiesiogiai kreiptis į EKA naujų valstybių narių ir bendradarbiaujančių šalių padalinio vadovą J. Pedro V. Poiares Baptista (Pedro.Baptista@esa.int), kuris suteiks informacijos, ar Jūsų planuojamas teikti pasiūlymas atitinka reikalavimus, arba nukreips į reikiamus EKA ekspertus.