MITA finansuoja kosmoso technologijų projektą

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra patvirtino finansavimą 16 naujų projektų pagal Technologinės plėtros projektų finansavimo priemonę, tarp kurių ir kosmoso technologijų projektas.

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais.

„Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimas yra viena iš sričių, kurioje turime dėti kryptingas ilgalaikes pastangas, siekiant sukurti palankią aplinką inovacijoms kurti mūsų šalyje. Mokslui reikia atsigręžti į verslo poreikius ir orientuoti tyrimus į taikomąją pusę. Tik skatindami bendrus projektus, galėsime prisidėti prie aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo“, – sako Jurgita Petrauskienė, švietimo ir mokslo ministrė.

Atrinktus finansuoti projektus įgyvendins šios mokslo įstaigos: Kauno technologijos universitetas, Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Baltijos pažangių technologijų institutas ir Kosmoso mokslo ir technologijų institutas.

„Šiemet gavome išties daug pasiūlymų, tačiau padedant ekspertams atrinkome finansuoti perspektyviausius verslo ir mokslo projektus. Džiaugiamės, kad kuriant inovatyvius prototipus aktyviai dalyvauja jaunos atžalinės įmonės, įsteigtos su MITA ir universitetų pagalba“, – sako Kęstutis Šetkus, MITA direktorius.

Daugiau informacijos MITA internetiniame puslapyje.