Tautos žodžiai iš „LitSat-1” nuskambėjo Brazilijoje

Šiandien, 12:25 val. Lietuvos laiku, iš kosmoso į Žemę atskriejo trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai – Lietuva myli laisvę. Pirmieji lietuviškus žodžius iš kosmoso „išgirdo“ Brazilai – patvirtinimą apie užmegztą signalą ir visą iškoduotą informaciją Kauno technologijos universitetui atsiuntė radijo ryšio mėgėjas Roland. Ryšį su palydovu „LitSat-1” jam pavyko užmegzti, kai palydovas jau skriejo antrąją orbitą.

Brazilui Roand ir dar dviem radijo ryšio mėgėjams iš viso pasaulio, kurie pirmieji užmezgė ryšį su palydovu „LitSat-1”, bus padovanota speciali ryšį patvirtinanti QSL kortelė su LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už bendradarbiavimą, Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius kosmose.

lentele rysio pasijungimo litsat1

Netrukus po Brazilijos, patvirtinimą apie pagautą signalą su trims lietuviškais žodžiais atsiuntė ir radijo ryšio mėgėjas iš Vokietijos.

„Galime virtualiai kelti šampano taures – Lietuva jau turi kosmose veikiantį palydovą,“ – telefonu iš ryšio stoties Kaune sakė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto Elektronikos inžinerijos katedros docentas Darius Kybartas.

Maždaug tuo pat metu „LitSat-1” palydovo signalas užfiksuotas ir Liepiškių stotyje prie Vilniaus bei naujoje KTU ryšio stotyje. Pirmas signalas pagautas palydovui apskriejus orbitą ne pilnus du kartus.

Kitas susijungimas su palydovu planuojamas 14 val. – tuo metu palydovas bus aukščiausiai virš horizonto, skriedamas virš Lietuvos. Tikimasi, kad per tą laiką iš palydovo pavyks gauti dar daugiau duomenų.