Kad penktadienio vakaras būtų įdomesnis (III)

CUBESATS_FROM_JEM_2

Šį kartą sąrašas skirtas tiems, kam patinka televizija. Juk taip gera niekur neišeiti iš namų ir pakeliauti po bekraštį, beorį kosmosą.

„Cosmos: A SpaceTime Odyssey“

Tai labai informatyvus televizijos serialas apie tai, kaip atsirado gamtos dėsniai, laikas, erdvė ir… mes. Svarbiausia tai, kad informacija čia pateikiama taip, kad ją suprastų tiek jaunuoliai, tiek suaugę. Laidose naudojama daug specialiųjų efektų, todėl keliavimas po kosmosą ar istorines vietas atrodo itin realus.

„Cosmos: A SpaceTime Odyssey“, 2014

„Gyvenimas“ (Life)

BBC sukūrė trumpų dokumentinių pasakojimų seriją apie mus labiausiai dominantį klausimą – kas yra gyvybė, iš kur ji atsirado, kaip prasidėjo ir… ar ji amžina?

„Gyvenimas“ (Life), 2009

„Žmonių planeta“ (Human Planet)

Tęsiant temą apie gyvybę. Šiame seriale aiškinamasi kas skiria žmogaus gyvybę nuo kitų gyvybių formų. Kartu su pasakotoju turite galimybę apkeliauti įvairiausius Žemės kampelius ir pamatyti tokias gyvybės formas, apie kurias, galime kirsti rankomis, dar nesate girdėję.

„Žmonių planeta“ (Human Planet), 2011

„Žvaigždžių vartai“ (Stargates)

Nepamirškime, kad apie kosmosą ir mokslą galima kalbėti įdomiai ir populiariai. Tai daro ne tik mokslo komunikacijos specialistai, bet ir televizinių serialų kūrėjai. „Žvaigdžių vartuose“ pasakojama apie komandą, kuriai pavesta užduotis – ištirti atrastus vartus, kurie gali nuvesti į įvairias planetas.

„Žvaigždžių vartai“ (Stargates), 1997

 „Žvaigždžių kelias“ (Star Trek)

Žinoma negalime pamiršti ir klasika laikomo televizinio serialo, apie kurį visi vis dar kalba. Įdomu kodėl? Pažiūrėkite ir patys rasite atsakymą.  Žiūrėdami šį serialą turėsite galimybę kartu su kapitonu Kirku keliauti žvaigždėlaiviu „Enterprise“ kosmose.

„Žvaigždžių kelias“ (Star Trek), 1966