Klaipėdietė Vaida: „Taip jaudinausi, kad palydovą prisimenu lyg pro miglą“

09
Gimtasis kraštas dažnam lietuviui neįsivaizduojamas be jūros, kopų, gintaro. Ką jau kalbėti apie uostamiesčio gyventojus. Klaipėdiečiams šie žodžiai tarsi į kraują įaugę, tad daugelis, ko gero, būtent juos įvardintų svarbiausiais. Ne išimtis ir Vaida Kliujeva, „Swedbank“ akcijoje laimėjusi plačiaekranį televizorių „Samsung“ ir taip į vieną gražiausių šalies miestų – Klaipėdą „pakvietusi“ pirmąjį lietuvišką palydovą „LitSat-1” bei jį pristatančią komandą „Misija Lituanica 80“. 

Paprašyta papasakoti, koks jai pasirodė „LitSat-1”, moteris sutriko. „Žinote, tuomet taip jaudinausi, kad nieko nei mačiau, nei girdėjau, ką kalbėjo palydovą kūrusios komandos narys, KTU lektorius Pranas Kuzas. Viską prisimenu lyg pro miglą, tarsi pati būčiau buvusi kosmose. Kodėl? Tiesiog be galo netikėtas man buvo šis prizas. Kaip perkūnas iš giedro dangaus, mat niekada nieko nesu laimėjusi“, – šypsodamasi prisipažino klaipėdietė. Į klausimą, kokius tris pirmuosius lietuviškus žodžius galėtume tikėtis išgirsti iš kosmoso, Vaida atsakė nenorinti spėlioti, koks bus tautos sprendimas. „Man prasmingiausi gal būtų šie: „Saugokime savo žemę“. Šią frazę turėtume prisiminti kiekvienas ir kuo dažniau, nes mūsų planeta vis labiau teršiama. Privalome ją saugoti, jei norime gyventi ilgai, sveikai ir laimingai“, – tvirtino moteris.
Vaidos nuomonės apie palydovą ir pirmuosius tris lietuviškus žodžius, galinčius nuskambėti iš kosmoso, teiravomės neatsitiktinai. Ji – dar viena „Swedbank“ akcijos „Mokėkite kortele ir laimėkite kelionę į raketų skrydžių bazę JAV“ savaitės prizo televizoriaus „Samsung“ laimėtoja. „Namie yra trys televizoriai, šis bus ketvirtas. Šeimoje esame keturiese, tad dabar kiekvienas turėsime asmeninį. Kita vertus, vieno, seniausio televizoriaus, matyt, teks atsisakyti, galbūt išvežti į kaimą. Juk kambariai tik trys, negi kažkuriame jų du statysi“, – šypsodamasi svarstė Vaida.
Klaipėdietei televizorių laimėti padėjo dažnas atsiskaitymas kortele. Kodėl už pirkinius ir paslaugas taip mokėti apsimoka? Vaidai argumentų nestigo: „Man taip atsiskaityti tiesiog patogiau ir saugiau, kadangi sąskaitoje esančių pinigų tikrai nepamesi, jų be PIN kodo niekas iš tavęs nepavogs. Praktiška. Be to, šiais laikais beveik visur yra tokia mokėjimo galimybė“, – teigė. Kokioje netikėčiausioje vietoje klaipėdietei yra tekę atsiskaityti kortele? „Net ir nežinau. Kad visos vietos jau įprastos“, – šyptelėjo.
Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 44 000 vietų, kur už pirkinius ar paslaugas galima atsiskaityti mokėjimo kortele. Tai degalinės, parduotuvės, prekybos centrai, spaudos kioskai, kavinės, naktiniai ir sporto klubai, net turgus ar taksi. Ir tai tikrai ne pabaiga. Beje, atsiskaityti kortele apsimoka ne tik dėl aukščiau išvardintų priežasčių ir daugybės mokėjimo vietų, bet ir dėl dar vieno ypatingo privalumo, kurį vargu ar kada turės grynieji. Jau keleri metai už pirkinius mokant „Swedbank“ kredito kortele, šie yra automatiškai apdraudžiami, pavyzdžiui, nuo vagystės ar netyčinio sugadinimo.
Daugiau informacijos apie tai, kodėl verta atsiskaityti kortele, sužinosite apsilankę adresu http://www.swedbank.lt/mokekkortele. O kokių klausimų klaipėdiečiai turėjo „Misija Lituanica 80” komandai plačiau jau šį antradienį 21:57 val. per TV3.