Kosmoso mokslo ir technologijų institutas

Kosmoso mokslo ir technologijų institutas (KMTI), skirtas kosmoso mokslinių tyrimų vykdymui, technologijų plėtojimui ir jų perdavimui verslo įmonėms, yra Lietuvos kosmoso asociacijos privati tyrimų organizacija, įsteigta 2010 m.

Šis institutas yra ypatingas tuo, kad tai bene vienintelė Lietuvos organizacija, kuri palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos universitetais – Kauno technologijų universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Vilniaus universitetu – ir keliomis kosmoso srityje veikiančiomis įmonėmis, tad kuriamos ir vystomos technologijos nedelsiant yra perduodamos tolimesniam  šių technologijų įdiegimui ir naudojimui įmonėse. Galimybė sukurti inovatyvų produktą ir jį nedelsiant įvesti į vartotojų rinką yra pagrindinis Kosmoso mokslo ir technologijų instituto bruožas, išskiriantis jį iš kitų tyrimų ir pramonės institucijų Lietuvoje.

Organizacijos turima patirtis ypatingai priklauso nuo joje dirbančių asmenybių. Insitutas turi sukaupęs kosminių laivų inžinerijos, elektronikos, komunikacijų, aerodinamikos ir kt. sričių patirtį. Instituto darbuotojai, o taip pat didžioji dauguma KMTI Tarybos narių yra dalyvavę Europos kosmoso agentūros, NATO,  5 BP, 6 BP, 7 BP vykdomuose projektuose, arba yra  buvę Europos kosmoso, aeronautikos ir transporto projektų ekspertai.

Kosmoso mokslo ir technologijų instituto galimų veiklų spektras yra labai platus, nes daugelis jame kuriamų mokslo ir pramonės aukštųjų technologijų yra kosmoso technologijų taikymai  arba sukurtos technologijos yra taikomos,  ar galėtų būti taikomos tiesiogiai kosmose. Toks platus galimų veiklų spektras leidžia atlikti išsamius tyrimus ir sukurti galutinį realų mokslinį ar industrinį demonstracinį produktą.