Užsienio programose

Daugelis lietuvių kilmės mokslininkų, inžinierių ir lakūnų dalyvavo Sovietų Sąjungos kosmoso programose. 1969 metais pirmas lietuvių kilmės kosmonautas Aleksejus Jelisejevas-Kuraitis įžengė į kosmosą kaip kosminio laivo „Sojuz“ narys ir dalyvavo keliose sėkmingose kosmoso misijose. Nuo 1970 m. planetologas Georgas Burba dalyvavo programose „Luna/Lunochod“, „Marsas“ ir „Venera“.

Buvo numatyta, kad 1988 m. Rimantas Stankevičius taps sovietinio daugkartinio naudojimo kosminio laivo „Buranas“ vadovu. Jis tapo lakūnu bandytoju ir prisijungė prie sovietų kosminių pajėgų.

Daugiau kaip šimtas lietuvių kilmės mokslininkų ir inžinierių yra įtraukti į NASA (JAV) kosmoso veiklas ir kosmoso misijas: Arvydas Kliorė („Mariner“, „Pioneer“, „Venus“, „Galileo“ ir „Cassini“), AntonisDobrovolskis („Pioneer“ ir „Venus“), Vytenis Vasyliūnas („Voyager“ ir „Galileo“), Arvydas Vaišnys („Mars Global Surveyor“, „Mars Odyssey“, „Mars Express“ ir „Mars Reconnaissance Orbiter“), Romualdas Kašuba („Saturn IV“ ir „Lunar Excursion Module“), Martynas Kregždė („Apollo“ ir kosminių laivų programos), Julius Jodelė („Ranger“ ir „Mariner“) ir daugelis kitų.

Algirdas Avižienis sukūrė kompiuterinių komponentų, naudojamų kosmose, atsparumo gedimams principą.fotobig215fotobig214