Medijų archyvai

 

 • „Lietuvos viešųjų ryšių projektams – tarptautiniai apdovanojimai“. Verso žinios praneša: Sėkmė Rygoje šypsojosi vieninteliam projektui – Lietuvos kosmoso asociacijos ir Strateginių komunikacijų centro projektui (ryšių su valstybės institucijomis kategorijoje), visus kitus laimėjimus susišlavė latviai. Visą publikaciją skaitykite čia.
 • „Ar Lietuva spės į kosmoso ekonomikos traukinį?“. 15min.lt rašo: 2013 m. pasaulinės kosmoso ekonomikos dydis pasiekė 314 mlrd. JAV dolerių. Skaičiuojama, kad nuo 2010 m. ji išaugo net 27 proc., o 2020 m. pasaulyje planuojama pasiekti apie 1500 mlrd. JAV dolerių kosmoso pramonės apyvartą. Lietuva skuba į šį traukinį: vasario mėnesį į kosmosą paleisti pirmieji lietuviški palydovai, o spalio 8 d. Paryžiuje ūkio ministras Evaldas Gustas pasirašė Europos bendradarbiaujančios valstybės (EBV) susitarimą su Europos kosmoso agentūra (EKA). Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Kojas apšilę lietuviai į kosmosą siųs gerokai sudėtingesnį palydovą „LituanicaSAT-2“. Internetinis naujienų portalas 15min.lt rašo apie tarptautinę kosmoso ekonomikos konferenciją ir joje pristatytą antrosios misijos į kosmosą „LituanicaSat-2“ projektą. Vieną iš dviejų lietuviškų palydovų šių metų pradžioje paleidusios Vilniaus universiteto (VU) komandos „LituanicaSAT-1“ nariai Vytenis Buzas ir Laurynas Mačiulis jau ruošia antrąją misiją. Antrasis palydovas bus gerokai sudėtingesnis ir reikalaus daugiau technologinių žinių. Palydovo kūrėjai neslepia, kad jų laukia dar daug sunkaus darbo, tačiau tiki, kad palydovą pavyks paleisti kaip ir suplanuota – 2016 m. pirmąjį ketvirtį. Plačiau skaitykite čia.

 

 •  Radijo įrašas apie tarptautinę kosmoso ekonomikos konferenciją „SEMWO 2014“. Išsamiai apie pirmąją konferencijos dieną kalbama LRT radijo laidoje „Ryto garsai“. Įrašą galite klausyti nuo: 0:55:35. Įrašą rasite čia.

 

 •  Radijo įrašas apie tarptautinę kosmoso ekonomikos konferenciją „SEMWO 2014“. Apie konferenciją kalbama LRT radijo laidoje „60 minučių“. Įrašą galite klausyti nuo: 0:42:14. Įrašą rasite čia.

 

 • Radijo įrašas apie tarptautinę kosmoso ekonomikos konferenciją „SEMWO 2014“. Apie konferenciją kalbama LRT radijo laidoje „Lietuvos diena“. Įrašą galite klausyti nuo: 1:08:40. Įrašą rasite čia.

 

 • Pokalbis apie tarptautinę kosmoso ekonomikos konferenciją „SEMWO 2014“ LRT radijo laidoje „Žinių pasaulis“ – „Kosmosas tampa vis labiau prieinamas žmonėms, teikia ne tik mokslinių žinių, bet turi didelės reikšmės ekonomikos vystymuisi. Tai siejasi su resursų valdymu, klimato kaita ir su didžiuliu informacijos kiekiu, kurį mes gauname iš kosmoso stebėdami žemę, fotografuodami ir skenuodami radarais“, – sako Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus. Ttarptautinėje kosmoso ekonomikos konferencijoje SEMWO 2014 apie kosmoso tyrimus, ekonomikos ateities perspektyvas skaitys daugiau kaip 20 pranešėjų tiek iš Lietuvos, tiek iš JAV, Saudo Arabijos. Didžiosios Britanijos, Ukrainos ir kitų pasaulio šalių. Lietuvai šįmet į kosmoso erdvę išleidus du pirmuosius palydovus ir tapus kosmoso valstybe atsiveria vis didesnės galimybės plėtoti aukštąsias kosmoso technologijas ir verslą. Laidos įrašą galite išgirsti čia.

 

 • „Lietuviškų palydovų paleidimas: dar nematyti kadrai iš Tarptautinės kosminės stoties“ – 2014  metų kovo 18  dieną publikavo naujienų portalas „15min.lt“. Praėjus savaitei po to, kai iš Kauno technologijos universitete sukonstruoto palydovo „LitSat-1“ balsu atskriejo trys tautos išrinkti žodžiai, o kūrėjų komanda sėkmingai fiksuoja jo siunčiamus signalus, kviečiame pamatyti dar nerodytus kadrus, kuriuos Lietuvos kosmoso asociacijai perdavė Japonijos ambasada. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Asociacijos vadovas: Lietuvoje yra įstaigų, galinčių dalyvauti kosmoso programose“ – 2013 metų gruodžio 11 dieną skelbė  naujienų portalas „Kauno diena“. Rašoma, kad pirmųjų lietuviškų palydovų startas paskatins sutarties su Europos kosmoso agentūra pasirašymą, tikisi Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Ignalinos aerodromas tampa raketodromu“ – 2013 metų gegužės 31 dieną spausdino Ignalinos rajono laikraštis „Mūsų Ignalina“. Žurnalistas Mamertas Krapauskas rašė, kad po kurio laiko dėl objektyvių priežasčių ir išsprendus įvairius organizacinius ir finansinius klausimus, vėl atgyja Ignalinos aerodromas, kurio padangėje, kaip ir ankstesniais metais, netrukus galėsime stebėti įvairių orlaivių bei skraidyklių viražus, parašiutininkų bei sklandytuvų varžytuves ir kitokius metalinių paukščių renginius. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Vilniuje vėl renkasi didžiųjų pasaulio kosmoso organizacijų atstovai“ – 2012 metų lapkričio 16  dieną  skelbė Lietuvos inovacijų centro svetainė „Inovacijos.lt“.  Rašoma,  kad trečią rudenį iš eilės Vilniuje renkasi didžiųjų pasaulio kosmoso organizacijų atstovai. Lietuvos kosmoso asociacija aktyviai tęsia savo veiklą ir siekdama, kad Lietuva kuo greičiau įsitrauktų į technologijų kūrimo procesus, kurie dar neseniai buvo tik didžiųjų valstybių privilegija, kartu su kitomis institucijomis organizuoja trečiąją kosmoso konferenciją Lietuvoje. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Sukurti palydovą – ne brangiau nei nusipirkti BMW automobilį“ – 2012 metų spalio 6 dieną publikavo naujienų portalas „Lrytas.lt“. Žurnalistė Akvilė Adomaitytė rašė, kad Lietuvoje jau nieko nestebina biotechnologijų ir biochemijos pasiekimai, bet kosmoso tyrinėjimai vis dar glumina. Fizikas, Lietuvos kosmoso asociacijos prezidentas Vidmantas Tomkus sako, kad kol kosmonautikos laimėjimai nebus pritaikyti kasdieniame gyvenime, tol skambios frazės apie Lietuvą kaip aukštųjų technologijų šalį tebus priešrinkiminiai šūkiai. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Susisiekimo ministerijoje aptarti kosmoso reikalai“ – 2011 metų kovo 31 dieną publikavo naujienų portalas „Alfa.lt“. Rašoma, kad Susisiekimo ministerijoje vyko valstybinių įstaigų, Lietuvos kosmoso asociacijos ir tarpžinybinės kosmoso reikalų darbo grupės atstovų pasitarimas, kuriame buvo svarstomas valstybės institucijų poreikis produktams ir paslaugoms, kuriamoms duomenų iš kosmoso pagrindu. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Žingsnelis lietuviško palydovo link“ – 2011 metų sausio 20 dieną publikavo naujienų portalas „Delfi.lt“. Žurnalistas Kostas Baubinas rašė, kad Japonijos palydovų gamintoja „Axelspace“ pranešė ne pačių džiugiausių naujienų – tarp 10-ies bendrovės organizuoto palydovinių projektų idėjų konkurso finalininkų nepateko nei viena iš 4 lietuvių paraiškų. Tačiau Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus teigia, kad lietuvių kosminės idėjos buvo išgirstos, dalyvaujant konkurse buvo užmegzta naudingų kontaktų, kurie ilgainiui galėtų virsti lietuvišku palydovu orbitoje. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Ar rinksime šiukšles kosmose: pokalbis su Kosmoso asociacijos Lietuvoje prezidentu Tomkumi“ – 2010  metų spalio 26 dieną publikavo naujienų portalas „Alfa.lt“. Įsivaizduokite: verslas kosmose, ir visa tai kontroliuojama iš Lietuvos. Sakysite, fantastika? O štai ir ne — visi šie stebuklai Lietuvoje yra, tik mes apie tai mažai žinome. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Lietuvoje rengiama pirmoji tarptautinė kosmoso konferencija“ – 2010 metų rugsėjo 21 dieną  skelbė naujienų portalas „Balsas.lt“. Spalio 6-8 d. Rašoma, kad  Lietuvoje įvyks pirmoji tarptautinė kosmoso konferencija „KEDP2010: Kosmoso ekonomika daugiapoliame pasaulyje“, kurioje patirtimi ir pasiekimais dalinsis net 30 kosmoso organizacijų, tokių kaip Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA, JAV), Europos kosmoso agentūra (ESA), Europos kosmoso politikos institutas (ESPI), Jungtinių Tautų Kosmoso reikalų biuras (UNOOSA), atstovai. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Kosmoso tyrimai: ar pasaulis apsieis be Lietuvos?“ – 2010 metų liepos mėnesį spausdino leidinys „Apžvalga“. Žurnalistas Česlovas Iškauskas rašė apie Lietuvos galimybę įsitraukti į Europos kosmoso programos veiklą. Plačiau skaitykite čia.

 

 • „Baltijos šalys svarsto apie kosminę programą“ – 2010 metų gegužės 11 dieną publikavo naujienų portalas „Balsas.lt“. Autoris Saulius Lapienis rašė, kad gegužės 6 -7 d. Taline vyko Tarptautinė konferencija „Kosmoso duomenų panaudojimas paslaugų sferoje – 2010. Verslo ir mokslo konkurencingumo spartinimas: palydovinės paslaugos modernioje visuomenėje“. Plačiau skaitykite čia.