Lietuvos studentai tarptautiniame astronautikos kongrese

studentai-iac-2016_604

Šiais metais Tarptautiniame astronautikos kongrese (angl. International Astronautical Congress, IAC), kuris vyksta spalio 26-30 d. Meksikoje, Gvadalacharoje, skambės ir Lietuvos vardas. Vos prieš kelias dienas į Meksiką išvyko ir du Lietuvos studentai – Vilniaus universiteto biofizikos magistrantūros pirmakursis Mikalojus Brazdžiūnas ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ekonomikos ir politikos bakalauro ketvirtakursis Arnas Petravičius.

Į Tarptautinį astronautikos kongresą jie išvyko skaityti pranešimo apie organizuojamą „Lietuva Mėnulyje 2018“ misiją bei diskutuoti apie šviežaus maisto auginimo galimybės kituose kosmoso kūnuose ir efektyviausius būdus tai pasiekti. Pagrindinis „Lietuva Mėnulyje 2018“ misijos tikslas yra pirmą kartą istorijoje užauginti augalą Mėnulyje ir ištirti maisto auginimo perspektyvas.

„Dalyvavimas šiame kongrese atveria puikias galimybes susipažinti su šiuo metu vystomais kosmoso projektais iš arti ir užmegzti daug svarbių pažinčių su kosmoso pramonės atstovais ir mokslininkais. Visa tai bus itin naudinga toliau vystant projektą „Lietuva Mėnulyje 2018“, – teigia M. Brazdžiūnas.

Pasaulinio lygio moksliniame renginyje kiekvienais metais plenarinių posėdžių, paskaitų ir susirinkimų metu skirtingų temų sekcijose įtakingiausių kosmoso agentūrų atstovų, mokslininkų, kuriančių kosmoso technologijas, tyrėjų ir inžinierių yra dalijamasi naujausia informacija apie kosmosą, pristatomi nauji moksliniai išradimai, metodai ir kosmoso tyrimai. Taip pat kasmetiniame susirinkime dalyvauja ir studentai, kuriems šis kongresas yra unikali kontaktų ir naujų ryšių užmezgimo galimybė.

Visą portalo 15min.lt straipsnį „Lietuva Mėnulyje 2018“ organizatoriai – Tarptautiniame astronautikos kongrese Meksikoje“ skaitykite čia:  http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/kosmosas/lietuva-menulyje-2018-organizatoriai-tarptautiniame-astronautikos-kongrese-meksikoje-651-688527