Apie konferenciją, 2013

Konferencija Space Economy in the Multipolar World”

Tarptautinė konferencija Space Economy in the Multipolar World (SEMWO)” yra vienas didžiausių kosmoso srities mokslo, technologijų ir verslo renginių Baltijos šalyse, kuris kiekvienais metais sukviečia kosmoso srities mokslininkus, verslininkus, valstybių kosmoso programų vadovus aptarti aktualius kosmoso ekonomikos klausimus. Šiais metais konferencija SEMWO 2013 vyks ketvirtą kartą iš eilės.

Renginys tampa pasaulinių kosmoso veiklos lyderių, partnerių iš mažųjų valstybių ir dar tik įsitraukiančių į kosmoso veiklas valstybių susitikimo vieta, kur kartu apžvelgiama, įvertinama ir aptariama dabartinė komercinės kosmoso rinkos situacija ir jos vystymosi tendencijos, inovatyvios idėjos ir technologijos, investavimo galimybės, artimesnio bendradarbiavimo klausimai.

Kaip ir ankstesniaisiais metais, šiais metais konferencijos Space Economy in the Multipolar World, 2013 (SEMWO 2013)”pranešėjų sąraše figūruos aukšto lygio kosmoso srities profesionalai iš didžiausių kosmines programas vykdančių valstybių: JAV, Japonijos, Europos Sąjungos šalių, Rusijos ir Kinijos.

Pirmą konferencijos dieną bus aptariamos Europos kosmoso inovatyvumo ir tarptautinio bendradarbiavimo, Saulės sistemos ir visatos tyrimų temos.

Antra konferencijos diena skirta techniniams pranešimams, kurių metu bus paliestos Žemės stebėjimo ir kosmoso situacijų prognozės, strateginių technologijų, nuotolinio veikimo transporto priemonių ir nanopalydovų technologijų temos.

Trečiąją konferencijos dieną, rugsėjo 20 d., vyks būsimosios Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ kosmoso tematikos informacinė diena ir partnerystės renginys. Renginį remia Europos Sąjungos 7BP finansuojamas kosmoso tematikos nacionalinių atstovų bendradarbiavimo projektas COSMOS+. Išgirsime pranešimus apie Europos Sąjungos kosmoso tyrimų finansavimo perspektyvas, kosmoso tyrimus, finansuojamus Europos Komisijos per Europos Sąjungos 7BP projektus, vyks Lietuvos ir užsienio institucijų, suinteresuotų kosmoso tyrimų tarptautiniais projektais, prisistatymas.

Tuo pačiu metu (rugsėjo 19-22 d.) vyks ir Ūkio ministerijos, Mokslo inovacijų, technologijų agentūros ir Europos Komisijos įmonių ir pramonės direktorato organizuojama paroda „European Space Expo“, supažindinsianti Vilniaus ir kitų miestų gyventojus su kosmoso technologijų praktiniu pritaikymu kasdienėje veikloje.

Tarptautinė konferencija Space Economy in the Multipolar World (SEMWO 2013)Konferencijos globėjas

Organizatoriai

Partneriai

Lietuvos kosmoso asociacijos partneris DELFI
Konferencijos naujienų portalas DELFI

Informaciniai rėmėjai