Apie 2012 m. konkursą

Nanopalydovų misijos idėjų konkursas

Nanopalydovų misijos idėjų konkursas (The Mission Idea Contest (MIC) organizuojamas siekiant aerokosmoso inžinieriams, studentams, konsultantams ir visiems asmenims, besidomintiems kosmosu, suteikti galimybę pasidalinti savo kūrybingomis idėjomis ir sulaukti dėmesio tarptautiniu mastu.

Svarbiausias konkurso tikslas – atverti duris naujoms kosmoso tyrinėjimų ir eksploatavimo pusėms.
Mikro–, nanopalydovų kūrimas buvo pradėtas universiteto laboratorijoje kaip mokymo ir tyrimų programa. Technologijoms tobulėjant,  mikro–, nanopalydovų kūrimas išplito akademinėje visuomenėje ir pramonėje praktinio taikymo tikslais.

Konkurso organizatoriai – Universitetinis kosmoso inžinerijos konsorciumas (UNISEC) ir Tokijo universitetas – skelbia antrąjį Nanopalydovų misijos idėjų konkursą.
Konkursas jau prasidėjo. 2012 m. gegužės 1 d. – paskutinė idėjų pateikimo diena. Konkurso organizatoriai tikisi sulaukti puikių Jūsų idėjų.

Nuorodos.

Pirmojo Nanopalydovų misijos idėjų konkurso, vykusio 2011 m., suvestinė (2011 m. konkurse dalyvavo ir asmenys iš Lietuvos).

Konkursantai šiemet kviečiami varžytis dviejose kategorijose:

Konkurso tikslas: paskatinti inovatyvų mikro-, nanopalydovų eksploatavimą teikiant naudingas paslaugas ar duomenis.

Dalyvavimo konkurse priežastys:

  • Finalistai bus pakviesti į Janponiją pristatyti savo idėjas 4-ajame Nanopalydovų simpoziume (2012 m. spalio 10-13 d. Nagoja, Japonija);
  • Bus teikiami apdovanojimai (TBD):
    • Tarptautinės astronautikos akademijos (International Astronautics Academy (IAA)) apdovanojimas,
    • studentų prizas;
  • geriausios idėjos bus publikuojamos;
  • idėjų viešinimas, bendradarbiavimo ir rėmimo galimybės.

Dalyvauti gali:

  • 1-oje kategorijoje „Palydovų misijos idėja ir palydovų kūrimas“ fiziniai asmenys, grupės ir įmonės, turintys kompetencijos kosmoso sistemų srityje ir besidomintys mikro-, nanopalydvais.

1-os kategorijos paraiškos šablonas;

  • 2-oje kategorijoje „Palydovų misijos idėja ir verslo modelis“ fiziniai asmenys, grupės ir įmonės, turintys kompetencijos verslo srityje ir besidomintys mikro-, nanopalydvais.

2-os kategorijos paraiškos šablonas.

Daugiau informacijos rasite konkurso koordinatoriaus Lietuvoje Vidmanto Tomkaus pranešime ir  konkurso internetiniame puslapyje.