2010 m. nugalėtojas

fotomaz39

Žydrūnas Andruška, UAB “TOBE GPS” direktorius, su idėja “GPS diržas” tapo 2010 m. Europos palydovinės navigacijos konkurso Lietuvos regiono nugalėtoju.

Žydrūnas Andruška turi 5 metų patirtį darbo tartautiniame bevielių telekomunikacijų versle ir 3 metų patirtį kuriant ir ugdant eksportuojančias pardavimo komandas. Žydrūnas yra pagrindinis įmonės UAB „TOBE GPS“ veiklos vystytojas, kasmet dalyvauja didžiausiose Europos parodose, yra užmezgęs verslo kontaktus daugelyje Europos šalių, rusiškai kalbančiose šalyse, Afrikoje, Rytų šalyse. 2011 m. UAB “TOBE GPS” planuoja pradėti bendrą projektą su Fizikos institutu, spręsiantį asmens buvimo vietos nustatymo problemas. Žydrūno nuomone, įmonių ir mokslo, tyrimų institucijų bendradarbiavimas yra labai svarbus ir gali turėti didelę įtaką visos Lietuvos žinių ekonomikos vystymuisi.

Idėja, pateikta palydovinės navigacijos konkursui, – bendras visos įmonės darbas, to darbo rezultatas ir yra tolimesnės įmonės veiklos simbolis. UAB „TOBE GPS“ jau kelintus metus dirba kurdama vietos nustatymo įrenginius ir  tolimesnę įmonės ateitį matovystant šios srities produktus.

Apie UAB “TOBE GPS” skaitykite čia (pdf formatas).

Apie Europos palydovinės navigacijos konkursą skaitykite čia.

Idėja “GPS diržas”

Idėja “GPS diržas” buvo pristatyta Europos palydovinės navigacijos konferencijoje Miunchene ir neliko nepastebėta. Idėja ypatingai susidomėjo Irako verslininkai, kurie yra pasiruošę investuoti į tolimesnį idėjos vystymą ir produkto gaminimą. UAB „TOBE GPS“ tikisi, kad jų idėja “GPS diržas” bus realizuota ir jau kitais metais rinkoje pasirodys naujasis įmonės gaminys.

Idėjos koncepcija:      

Idėjos autorius Žydrūnas Andruška atkreipė dėmesį į didžiulę žmonių grobimo problemą, kuri yra labai aktuali tokiose šalyse kaip Nigerija, Indija, Irakas, Rusija ir kt. Ginkluoti pagrobimai ir didelės išpirkos už pagrobimų aukas yra viena iš didžiausių vidaus saugumo problemų, su kuriomis tos šalys susiduria. Anot Nigerijos policijos reikalų ministro Ibrahim Yakubu Lame 2009 m. liepos mėnesio pranešimo, Nigerijoje nuo 2008 m. vasario mėnesio iki 2009 m. birželio mėnesio užfiksuota 512 žmonių pagrobimo atvejų. Už kiekvieną pagrobimo auką apytiksliai pareikalauta išpirka sudarė apie 1 mln. JAV dolerių, t.y. kiekvienais metais išperkant pagrobimų aukas sumokama apie 500 mln. JAV dolerių. Iš kitos pusės, ši žmonių grobimo problema  yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šios šalys yra tokios nepopuliarios tarp užsienio investuotojų. Be to, žmonių grobimas užkerta kelią kvalifikuotos darbo jėgos, galinčios prisidėti prie šalių ekonominio išsivystymo lygio pakėlimo, atvykimui į šalį.

Idėjos autorius pateikė vieną šios problemos sprendimo galimybių – GPS diržą, kuris atrodo kaip įprastas diržas, bet kuriame įtaisytas elektronikos prietaisas leidžia nustatyti tikslias asmens buvimo vietos koordinates, nustatant tikslų laiką toje buvimo vietoje, pateikia asmens judėjimo istoriją ir pasiunčia žinutę į mobilų telefoną, kai įrenginys atsiduria už saugumo ribų arba grįžta į saugią zoną. Dirže esantis prietaisas priima signalus iš aplink Žemę skriejančių GPS sistemai priklausančių palydovų, apskaičiuoja savo buvimo vietos koordinates ir per GSM tinklą persiunčia duomenis į sistemos serverį. Tiksli informacija apie žmogaus, nešiojančio GPS diržą, buvimo vietą matoma iš bet kurio kompiuterio ar mobiliojo telefono, turinčio prieigą prie interneto.

Idėjos autorius puikiai supranta, kad GPS diržas negali eliminuoti žmonių grobimo problemos visiškai, bet gali būti vienas iš  žingsnių link saugios visuomenės.

Idėjos inovatyvumas:

Šiuo metu rinkoje neegzistuoja joks panašus produktas, kuris turėtų didelę paklausą tokiose šalyse kaip Nigerija, Irakas, Indija, Pakistanas, Rusija ir kt., susiduriančiose su dažnais žmonių grobimo atvejais, ir būtų ypatingai svarbus saugos tarnyboms. GPS diržas atrodo kaip visi įprasti diržai, yra patogus nešioti ir neatkreipia kitų žmonių dėmesio, todėl yra didelė tikimybė, kad pagrobimo atveju liks nepastebėtas.

GPS diržas patogus nešioti ir Alzheimerio liga sergantiems žmonėms, kurie paprastai bijo nešioti elektroninius prietaisus. GPS diržas galėtų stipriai palengvinti sergančių asmenų ir juos prižiūrinčių asmenų kasdienybę.

Tikslinė rinka:

Pagrindinė GPS diržo tikslinė rinka yra potencialios žmonių grobimo aukos.

Kita tikslinė rinka yra Alzheimerio liga sergantys žmonės, nuo kurios šiuo metu pasaulyje kenčia apie 26 mln. žmonių.

Be to, GPS diržas gali būti naudojamas ir vaikų ar pavieniui dirbančių žmonių saugumui užtikrinti.

Teikiama nauda:

Produktas, padėdamas sumažinti žmonių pagrobimų skaičių, turės ypatingai didelės naudos pagrindinės tikslinės rinkos atstovams – besivystančių šalių vyriausybėms, padės joms sutaupyti šimtus milijonų dolerių kiekvienais metais ir prisidės prie šių šalių augimo tempo didinimo.

UAB „TOBE GPS“ GPS diržas sukurs būdus, kaip lengviau ir paprasčiau panaudoti GPS technologijas kasdieniame gyvenime.

Kiekvienas žingsnis pirmyn link tobulesnių mūsų įmonės produktų padės mūsų partneriams lengviau realizuoti mūsų produktus – GPS diržas yra kaip simbolis tolimesnės mūsų įmonės pažangos.

GPS diržo teikiami privalumai klientams:
–        patogus nešioti,
–        sunku pamesti,
–        aprūpintas prailginto gyvavimo laikotarpio baterija,
–        atrodo kaip paprastas diržas ir lieka aplinkinių nepastebėtas.