Apie konkursą

Europos palydovinės navigacijos idėjų konkursą 2004 m. pradėjo rengti Vokietijos palydovinės navigacijos taikymų centras „Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen“ (toliau – Konkurso organizatorius), nuo tada konkursas yra organizuojamas kiekvienais metais, nuolat plečiamas dalyvaujančių regionų skaičius. 2009 m. konkurse dalyvavo 19 regionų iš viso pasaulio (iš Australijos, Danijos ir Švedijos, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Kanados, Nyderlandų, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Taivanio). Konkursas yra globojamas Bavarijos ekonomikos, infrastruktūros, transporto ir technologijų ministerijos, yra remiamas ir finansuojamas įvairių Europos institucijų ir pramonės įmonių atstovų, pvz., Europos pasaulinės navigacijos palydovų sistemos priežiūros institucijos (European GNSS Supervisory Authority), Europos kosmoso agentūros (European Space Agency), Vokietijos aeronautikos centro (German Aerospace Center), kompanijų „T-systems“ ir „NAVTEQ“ ir forumo „SatNav MIT BW“ ir kt.

Konkursas siekia identifikuoti naujas idėjas palydovinės navigacijos srityje, kurios gali būti realizuojamos ir gali atnešti komercinės naudos, siekia visapusiškai paremti perspektyvių idėjų autorius įgyvendinant savo idėjas ir paskatinti Europos Sąjungos ir Europos kosmoso agentūros projekto „Galileo“ vystymą ir įgyvendinimą. ES ir EKA planuoja, kad nuo 2014 m. „Galileo“ taps pasauline palydovinės navigacijos sistema, ir numato, kad programos „Galileo“ rinką 2010 metais sudarys 1,8 mlrd., o 2020 m. 3,6 mlrd. vartotojų.

Nuolat organizuojant Konkursąsuburtas tarptautinis regionų, vystančių aukštąsias technologijas, bei specialistų ir ekspertų tinklas, visapusiškai remiantis greitą progresyvių idėjų įgyvendinimą ir griežtai atsižvelgiantis į pramonės reikalavimus.

Visą informaciją apie Konkursą galite rasti Europos palydovinės navigacijos konkurso internetiniame puslapyje www.galileo-masters.eu.