Prezidentės reakcija gyvai pamačius pirmąjį lietuvišką palydovą: „O, jis telpa į kišenę!“

Pirmadienį „Litexpo“ konferencijų centre vykusioje tarptautinėje konferencijoje „ManuFuture“ savo sukurtas inovacijas pristatė ir Kauno technologijos universitetas (KTU).

Šalia neinvazinio galvospūdžio matuoklio, kuris jau sulaukė NASA susidomėjimo, ir akliesiems skirto rašiklio, buvo eksponuojamas ir pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“. Jis patraukė renginį aplankiusios ir sveikinimo kalbą jame sakiusios šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesį.

„O, jis telpa į kišenę!“ – tokie buvo pirmieji prezidentės žodžiai, išvydus KTU, Lietuvos kosmoso asociacijos ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto sukurtą palydovą.

Nors renginyje dalyvavo tik maža dalis „Misijos Lituanica 80“ komandos, šalies vadovė domėjosi, kas kūrė „LitSat-1“ ir kada jis bus paleistas į orbitą. D.Grybauskaitė taip pat svarstė, kokius pirmuosius tris lietuviškus žodžius palydovas galėtų ištransliuoti.

Gruodžio pradžioje planuojamas į kosmosą paleisti palydovas iš Lietuvos iškeliaus jau greičiau nei po savaitės – pirmiausia jis bus nugabentas į Hjustoną (JAV) kontroliniam patikrinimui, kurį turi praeiti visi į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) siunčiami objektai. Vėliau jis bus pervežtas į Valopo salą, iš kurios raketa-nešėja nugabens jį į TKS – nuo tada „Misija Lituanica 80“ tęsis jau kosmose.

SKC nuotr. / Su pirmąjį lietuvišką palydovą „LitSat-1“ kuriančia komanda susitiko prezidentė D.Grybauskaitė bei Švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis