Ryšio tiltas su Tarptautine kosmine stotimi

Minėdamos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija ir progimnazija sukūrė tiltą su kosmosu. Lietuvos moksleiviai užmezgė tiesioginį ryšį su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautu. Naudodami savo sukonstruotą techniką, abiejų mokyklų mokiniai 2018 m. vasario 14 d. 14.00 val. prasidėjusiame renginyje susisiekė su NASA astronautu amerikiečiu Josephu Michaeliu Acaba. Moksleiviai domėjosi, ar J. M. Acaba gali matyti Lietuvą iš TKS, į kurią planetą jis norėtų nuskristi, jei galėtų. Taip pat pagal kurią laiko juostą TKS astronautai švenčia Naujuosius metus ir kt. Greitai keisdamiesi vietomis moksleiviai astronautui uždavė 20 klausimų. Sulaukę atsakymų moksleiviai dėkojo TKS astronautui ir sukėlė jam didžiules ovacijas.

Tai buvo pirmasis toks projektas Lietuvos istorijoje.

Abiejų švietimo įstaigų moksleiviai bandė susiekti su TKS vasario 12 d., tačiau dėl nesusikalbėjimo su NASA pirmasis moksleivių bandymas susisiekti buvo nesėkmingas.

Projektas „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“ vykdomas kartu su Vilniaus universiteto Radijo klubu ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija.

Transliacijos įrašą rasite čia.

Visą lrt.lt straipsnį skaitykite čia.