Studentai kviečiami stažuotis NASA

MITA_NASA

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties.

Paraiškas abiem kvietimams atskirai galima teikti iki 2016 m. sausio 12 d. 16:30 val. Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti MITA svetainėje ir tel. 8 5 2644 712.

Skelbiami kvietimai teikti paraiškas yra skirti vasaros ir rudens stažuotėms NASA Mokslinių tyrimų centre AMES, kuris įsikūręs Palo Alto, Kalifornijos valstijoje, JAV. Numatoma vasaros stažuotės trukmė – 10 savaičių (2016 m. birželio 6 d. – 2016 m. rugpjūčio 12 d.), o rudens stažuotės trukmė – 16 savaičių (nuo 2016 m. rugpjūčio 29 d. iki gruodžio 16 d.). Jos metu atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Teikti paraiškas abiem kvietimams turi teisę Lietuvos Respublikos piliečiai, studijuojantys mokslo ir studijų institucijose bakalauro arba magistro laipsnį suteikiančiose gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos studijų programose (angl. science, technology, engineering or mathematics (STEM)). Bus inicijuojami projektai pagal NASA nurodytas stažuočių tematikas, todėl studentai turėtų atkreipti dėmesį į šias tematikas.

Siekiantiems dalyvauti konkurse yra keliamas reikalavimas puikiai mokėti anglų kalbą, turėti ne žemesnį nei 8 iš 10 balų studijų rezultatų vidurkį už visus praėjusius semestrus. Studentai turi įsipareigoti sutikti su NASA nustatytais reikalavimais dėl intelektinės nuosavybės teisių.

Praėjusio konkurso laimėtojais tapo ir 2015 metų rudenį į stažuotę išvyko VU Fizikos fakulteto teorinės fizikos ir astrofizikos magistrantas J. Narkeliūnas ir VU Gamtos mokslų fakulteto biofizikos bakalauras M. Brazdžiūnas. Studentams buvo suteikiama galimybė naudotis NASA infrastruktūra ir resursais bei įgauti patirties bendradarbiaujant su geriausiais mokslininkais ir inžinieriais.

„Aš dirbu Nanotechnologijų centre, kuriame bandau sukurti mažą, ant piršto galo telpantį prietaisą – biojutiklį, galintį nustatyti astronautų, dirbančių Tarptautinėje kosminėje stotyje, širdies veiklos sutrikimus, gresiantį infarktą. NASA siekia tokius prietaisus gaminti ir pritaikyti ten pat, kur jie bus naudojami (TKS, vėliau skrydžio metu į Marsą ar nusileidus Marse). Todėl biojutiklis turi būti pigus, lankstus (popieriaus pagrindo), patikimas ir pakankamai jautrus. Paskutinius du tikslus pasiekti yra gana sudėtinga, būtent tai ir yra mano uždavinys“, – pasakojo Mikalojus Brazdžiūnas.

„Dirbau su programa, kuri skirta modeliuoti kosminių šiukšlių susidūrimus ir sprendžiau problemą, kaip jų išvengti, gerinau skaičiavimų tikslumą. Šita programa buvo kuriama mano vadovo ir kelių kitų NASA darbuotojų, kurie visi yra iš skirtingų šalių“,- įspūdžiais dalinosi Jonas Narkeliūnas.

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) yra viena žinomiausių mokslinių tyrimų institucijų visame pasaulyje. Nuo jos įkūrimo 1958 m. iki šių dienų, NASA atliko pagrindinį vaidmenį įsimintinuose kosmoso tyrimų epizoduose. Turėdama beveik 18 mlrd. JAV dolerių metinį biudžetą, NASA gali finansuoti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus ir technologijų kūrimą.