Bepiločiai lėktuvai

Bepiločiai lėktuvai  yra viena iš didžiausią potencialą turinčių šiuolaikinės aviacijos šakų. Manoma, kad jie jau netolimoje ateityje pakeis didžiąją dalį pilotuojamos aviacijos. Didžioji dalis tokių bepiločių lėktuvų  sistemų nuo seno yra naudojamos tik kariniams tikslams. Panašių aparatų taikymas civiliniams – komerciniams tikslams dėl nustatytų griežtų civilinių orlaivių skrydžių taisyklių yra labai ribotas (daugelyje išsivysčiusių šalių civilinių bepiločių lėktuvų skrydžiai yra draudžiami). Lietuvoje tokie skrydžiai nėra draudžiami, o tai suteikia progą vystyti šias sistemas Lietuvoje.

Nežiūrint į ribotą jų naudojimą civiliniame sektoriuje, visi techniniai sprendimai, reikalingi bepiločių lėktuvų  plačiam pritaikymui, yra prieinami. Civilinių – komercinių bepiločių lėktuvų rinka yra labai plati – nuo greitesnio, lankstesnio ir pigesnio užduočių, kurios iki šiol buvo atliekamos įprastais orlaiviais, iki visiškai naujų užduočių įgyvendinimo. Bepiločius aparatus naudojami komerciniams tikslams dėl sąlyginai mažos naudojamos įrangos masės ir kainos, minimizuoto žmonių įsikišimo į procesą bei eksploatacijos pigumo. Jų  dėka įmanoma pasiekti žymiai didesnį sistemos lankstumą nei naudojant įprastus orlaivius.

Nuotoliniu būdu valdomi bepiločiai lėktuvai yra pritaikomi ir naudojami įvairiais tikslais. Lietuvoje šią paslaugą teikia FLYEYE (UAB “Žvelk aukščiau”), Kosmoso mokslo ir technologijų institutas (KMTI). Jų pilotuojami bepiločiai lėktuvai pritaikomi žemės ūkyje, energetikoje, naftos gavyboje, infrastruktūriniuose bei apsaugos sprendimuose, miškininkystėje.

Bepiločio lėktuvo skridimo maršrutas, aukštis ir kiti parametrai gali būti lengvai koreguojami ir esant poreikiui keičiami skrydžio metu, siekiant tas pačias vietas nufotografuoti keletą kartų. Atlikti fotografavimo darbai yra apdorojami keliais būdais: maketuojami ant žemėlapio, tiksliai išdėliojant padarytas didelės raiškos (HD) fotografijas ar video medžiagą pagal vietos GPS koordinates, arba pateikiamos kaip vientisas norimo ploto žemės atvaizdas. Dėl didelės fotografijų raiškos bei naudojamos duomenų apdorojimo sistemos yra nesudėtinga identifikuoti nušalusių žiemkenčių plotus, nustatyti kitus duomenis.

Plačiau apie KMTI, skirtą kosmoso mokslinių tyrimų vykdymui, technologijų plėtojimui ir jų perdavimui verslo įmonėms, rasite http://www.space-lt.eu/kmti

Plačiau apie FLYEYE, kuriančią ir programuojančią bepiločius lėktuvus, teikiančią stebėjimo, fotografavimo paslaugas rasite http://www.flyeye.lt

Default Gallery Type Template

This is the default gallery type template, located in:
/var/www/vhosts/space-lt.eu/httpdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_gallery_display/templates/index.php.

If you're seeing this, it's because the gallery type you selected has not provided a template of it's own.