Vaikai kviečiami konstruoti ir programuoti robotą imitacinei misijai Mėnulyje

09

Šią vasarą Robotikos mokykla ir CrazyIdeas, siekdami platinti susižavėjimo mokslu idėją Lietuvoje, rengia vienintelę 7 dienų trukmės robotų konstravimo ir programavimo stovyklą Trakų rajone.

,,Stovykloje moksleiviai spręs kosmologijos ir robotikos uždavinius, mąstys, kaip įveikti nelygų Mėnulio paviršių, išgyventi šaltąją naktį, pargabenti ir ištirti mėginius vandens aptikimui. Moksleivius konsultuos astrofizikos specialistai iš VU Fizikos fakulteto, programavimo ir robotikos lektoriai, paskaitą skaitys Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus. Sugrįžimui į žemę moksleivių laukia turininga laisvalaikio programa”, – apie stovyklą pasakojo projekto vadovas Paulius Briedis.

Stovyklos programa parengta pagal Google Lunar X PRIZE lenktynes. Vaikai mokomi konstravimo ir programavimo su LEGO® MINDSTORMS® robotais.

Google Lunar X PRIZE – pasaulinis Google ir kitų rėmėjų suburtas fondas. Fondas skirs 30 mln JAV dolerių komandai, kuri pirmoji išsiųs privatų robotą į Mėnulį. Siekdamas paskatinti moksleivių susidomėjimą kosmoso tyrimais ir gauti inovatyvių, netikėtų idėjų, fondas paskelbė alternatyvų konkursą moksleiviams. Moksleiviai iš viso pasaulio iki birželio 18 dienos yra kviečiami teikti pasiūlymus, ką ir kaip galėtų nuveikti jų robotas, nuskraidintas į Mėnulį.

LEGO® MINDSTORMS® robotas. LEGO® MINDSTORMS® pav.

Daugiau informacijos:
Paulius Briedis
Projekto vadovas, Robotikos mokykla
Tel. 8 633 40003
El. p. info@robotikosmokykla.lt