Zarasiškis Karolis: palydovas TIKRAI telpa į kišenę!

10
„Koks jis mažas!“, – štai tokiais trimis žodžiais kaunietis Ramūnas Junevičius apibūdino pirmąjį lietuvišką palydovą „LitSat-1“.Ši frazė tapo jau kone tradicine, palydovui keliaujant po Lietuvą, kad jį iš arčiau galėtų pamatyti kuo daugiau žmonių. „Jei atvirai, įsivaizdavau, kad palydovas bus tikrai didesnis. Jį atvežusios komandos netgi paklausiau, ar tai – tikrai palydovo prototipas, o ne sumažintas maketas. Sunku net suvokti, kaip toks mažytis taškelis skries kosmoso platybėse ir nepasiklys“, – įspūdžiais dalijosi vyras. Paprašytas įvardinti tris svarbiausius žodžius, kuriuos norėtų išgirsti iš kosmoso, Ramūnas šyptelėjo. „Kažkaip labai jau sunku išskirti tris. Žodžių tiek daug. O kas pirmiausia šauna į galvą, sakyti nesinori. Reikia pagalvoti“, – diplomatiškai paaiškino.

Tai, kad „LitSat-1“ ir „Misija Lituanica 80“ komanda šį kartą atvyko į Kauną, į miestą, kuriame palydovas ir buvo sukurtas, kauniečiai turėtų dėkoti būtent Ramūnui. Jis – dar vienas „Swedbank“ akcijos „Mokėkite kortele ir laimėkite kelionę į raketų skrydžių bazę JAV“ savaitės prizo televizoriaus „Samsung“ laimėtojas. „Nerealiai geras jausmas laimėti tokį įspūdingą ir modernų prizą. Nedrįstu net galvoti, kokio lygio pojūčiai apimtų laimėjus kelionę į NASA bazę“, – šypsodamasis tikino vyras.

Savotišku loterijos bilietu, laimėjusiu televizorių, tapęs atsiskaitymas kortele Ramūnui – kasdienybė. Grynųjų vyras sakė piniginėje beveik nesinešiojantis. Jei jų ir būna, tai vos keli litai. „Kodėl atsiskaitau kortele? Nes taip yra saugiau, patogiau, greičiau. Saugiau, nes pametus grynuosius, jų tikrai nebeatgausi. Kas rado, to ir pinigai. Tuo tarpu ištuštinti kortelę, nežinant jos PIN kodo, ne taip jau ir paprasta. Be to, netekus kortelės, šią galima blokuoti. Patogiau, nes kortelė nedidelė, visur telpa. Greičiau, nes prekybos centre stovint prie kasos nereikia rankioti ir skaičiuoti grynųjų“, – argumentavo.

Ar Ramūnui tenka pirkti internetu? „Taip ir gana dažnai. Taip apsipirkti žymiai paprasčiau. Išsirinkai prekę, pažymėjai ją, paspaudei langelį „mokėti“ ir viskas. Nebereikia po parduotuves su žmona vaikščioti“, – juokdamasis tvirtino. Apsipirkimas internetu šiandien, kai visi nuolat visur skuba, išties turi daug privalumų. Labai patogus virtualių parduotuvių darbo laikas – jose gali lankytis kad ir visą parą. Be to, nėra jokių eilių. Ruošiantis keliauti į užsienį, internetu galima rezervuoti ir išsinuomoti automobilį, kambarį viešbutyje, atlikti daugybę kitokių pavedimų. Jei anksčiau, perkant internetu, ypač užsienio e-parduotuvėse, reikėdavo turėti kreditinę kortelę, dabar tai nebūtina – pakanka ir debetinės. Nuogąstaujantiems dėl neteisėto kortelės duomenų panaudojimo, bankas turi atsakymą – visos internetiniam pasipirkimui naudojamos kortelės turi būti užregistruojamos Saugaus atsiskaitymo internete programoje. Registracija labai paprasta, nieko nekainuoja, o atsiskaitymus interneto parduotuvėse padaro dar saugesnius.

Daugiau informacijos apie tai, kodėl saugu ir patogu atsiskaityti kortele, sužinosite, apsilankę adresuhttp://www.swedbank.lt/mokekkortele. O kaip sekasi „Misija Lituanica 80” komandai, keliaujančiai po Lietuvą – žiūrėkite jau šį ketvirtadienį 21:57 val. per TV3.